Rocznica Stanu Wojennego

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981r.przeprowadzono operację, jakiej nie udało się zrealizować żadnemu z zaborców ani okupantów. W ciągu kilku godzin w całym kraju aresztowano tysiące ludzi, w tym niemal całe kierownictwo Solidarności.

W 36 rocznicę tych wydarzeń uczniowie kl III Katolickiego Gimnazjum przygotowali w ramach projektu „przedsiębiorczość”, realizowanego na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, pod kierunkiem nauczycielki historii Teresy Wiśniewskiej pt: „Stan wojenny – zamach na wolność”.

Część eksponatów na te wystawę udostępnił ze zbiorów własnych pan Rafał Semołonik. Komentarz do wystawionych eksponatów przygotowała uczennica Joanna Wojtukiewicz. Uczniowie przygotowali też oprawę muzyczną, a także wybrane utwory literackie o tematyce związanej z okresem stanu wojennego. Wystawę powyższą obejrzeli uczniowie klasy IV-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz klasy II Katolickiego Gimnazjum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *