Niemiecki wcale nie jest trudny?

W roku szkolnym 2016/2017 obyła się XV edycja ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego Deutschfreund, w którym dwunastka uczennic i uczniów naszej szkoły, w liczbie 12, próbowali swoich sił na polu lingwistycznym.

W konkursie wzięło udział blisko 6 tys. uczestników. Wyłoniono z nich 176 laureatów, wśród których znalazła się nasza uczennica Oliwia Mąka z klasy VI b szkoły podstawowej z wynikiem 97, 5% punktów. Zdobyła drugie miejsca w województwie i jedenaste w Polsce.

Za zdobycie bardzo dobrego wyniku, powyżej 80% punktów, wyróżniono również uczennicę klasy VI b Magdalenę Berchert. Zajęła ona 17. miejsce w województwie, a 76. w kraju. Nauczycielką jęz. niemieckiego obu uczennic jest Dorota Gil.

Swoją zaawansowaną wiedzą wykazała się uczennica III klasy gimnazjum Paulina Ilków, która otrzymała dyplom uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku 92,5 % możliwych do uzyskania punktów, co dało jej 3. miejsce w województwie i 70. w kraju.

Uczennicę uczy niemieckiego Dorota Wizner. (szk)