Patriotyczny maj w szkole

Zapewne bez problemu potrafimy wymienić polskie symbole narodowe: biało-czerwoną flagę, godło oraz Mazurek Dąbrowskiego, który jest hymnem Polski. Każdy z symboli narodowych odwołuje się do tradycji historycznych i wydarzeń, które odgrywały w dziejach  narodu ważną rolą.

W tym roku mija 226 rocznica uchwalenia pierwszej w Europie,a drugiej na świecie (po amerykańskiej) konstytucji , która nosiła tytuł Ustawa Rządowa. Jej decyzje były doniosłe na miarę epoki i przeszły do tradycji narodu jako dowód jego wielkości w dobie upadku stając się symbolem dążeń niepodległościowych , zmierzających do wzmocnienia państwa.

W 2004 roku Sejm RP ustanowił 2 maja Dniem Flagi Polskiej. Z tej okazji odbyły się w KG oraz KSP w Koszalinie uroczystości poświęcone symbolom narodowym. Uczniowie kl. II gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną  na temat  „Historia flagi polskiej” ( Jakub Gotto) oraz konkurs poświęcony w/w tematyce (Jerzy Sobczyk). Po konkursie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami ustawili się na boisku szkolnym w dwóch rzędach trzymając w rękach białe i czerwone baloniki, które utworzyły flagę polska, a następnie wypuścili je w powietrze. Balony długo wznosiły się wysoko w niebo. Piękna pogoda sprzyjała efektom wizualnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *