Sukces siatkarzy szkoły katolickiej

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie od września uczestniczą w treningach piłki siatkowej pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Bryły. W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 uczestniczyli w kilku Ogólnopolskich Turniejach Mini Piłki Siatkowej oraz rywalizowali o Mistrzostwo Koszalina w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Przez trzy dni, od 16 do 18 grudnia, uczniowie klasy V KSP wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju w Kołobrzegu, gdzie w rywalizacji z drużynami starszymi o rok, plasując się na XIII miejscu w stawce 18 drużyn. Było to wielkie doświadczenie, które zaprocentowało w kolejnych turniejach.

Drużyna KSP w składzie: Jakub Jurga, Leon Lebiedowicz, Patryk Jaszczur i Bartłomiej Nagórski, w styczniu br. wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Szczecinku, zajmując w swojej kategorii wiekowej II miejsce.

Kolejnym występem był udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Gdańsku o Puchar Pomorza. W silnie obsadzonym turnieju młodzi siatkarze zajęli III miejsce, pokonując rówieśników m.in z Warszawy, Gdańska czy Białegostoku.

Także w styczniu 2017, na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, wspomniani już uczniowie oraz chłopcy z klasy VI KSP, zdobyli Mistrzostwo Koszalina Szkół Podstawowych, awansując do rozgrywek regionalnych. Uczniowie klas VI to Kamil Światkowski, Eryk Dziadura, Jakub Jurkiewicz, Maciej Flens i Hubert Durał.

W kolejnych miesiącach siatkarze „katolika” odnosili kolejne sukcesy w rozgrywkach Kinder + Sport, które są eliminacjami do Mistrzostw Województwa i dalej Mistrzostw Polski. Uczestniczyli także w rozgrywkach szkolnych, odnosząc wiele zwycięstw. Wystąpili kolejno w turniejach w Darłowie i Szczecinku, dochodząc aż do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drawsku Pomorskim nasi siatkarze osiągnęli największy sukces. Wygrywając półfinały ze Świnoujściem i Kołobrzegiem zdobyli wicemistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego!

„Mieliśmy najmłodszy zespół i przeżyliśmy Super przygodę!” – napisał na swoim profilu fejsbukowym Dariusz Bryła. „- Super! Poznałem to uczucie z gimnazjalistami przed laty. Katolicka SP Koszalin w gronie najlepszych szkół województwa!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *