O prawach pacjenta (zdjęcia)

30 listopada Katolicka Szkoła Podstawowa wzięła udział w lekcjach wychowawczych na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce, przeprowadzanych przez Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Zawodowego. W lekcjach brali udział uczniowie klas IIA, IIIB, IVA, VB i VIB. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko jakie mają prawa jako pacjenci, ale także jakie są ich obowiązki. Zapoznali się także z Kartą Praw Pacjenta oraz telefonami alarmowymi.

Każde dziecko uczestniczące w takiej lekcji otrzymało dyplom, znaczek eksperta w dziedzinie Praw Dziecka-Pacjenta oraz drobny upominek.