Tak, pomagamy!

W Koszalinie trwa ogólnopolska akcja Caritas – „Tak, pomagam!”. Wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół Caritas prowadzą zbiórkę w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych.

Jedna z takich grup zbierała dziś dary w „Biedronce” przy pętli autobusowej na Władysława IV. Klaudia Drzewińska, Ola Mateusiak i Kinga Drzewińska ze szkolnej Caritas, uczennice klasy V”B” Szkoły Podstawowej Nr 17, pełniły tutaj swój dwugodzinny dyżur, rozdając ulotki i odbierając dary.

– Nas dzieci, najbardziej cieszą ofiarowane słodycze, bo wiemy, że dzieciom z uboższych rodzin sprawią największą radość – mówią dziewczynki. Rodziców obdarowanych dzieci ucieszą zapewne także takie produkty jak mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieny.

– Koszalinianie reagują pozytywnie na naszą akcję – mówi opiekująca się grupą Jolanta Wieczorek z Caritas parafii Ducha Świętego w Koszalinie. – Zdecydowaną większość ofiarodawców stanowią jednak panowie. Widzimy też piękne postawy i odruchy naszej młodzieży, która w większości odpowiada na prośbę o pomoc dla najuboższych. Tutaj też zresztą wyróżniają się młodzi panowie.

Akcja „Tak, pomagam!” odbywa się w Polsce już po raz jedenasty. Wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących – rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osób starszych i samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Parafialne Caritas mają dokładną wiedzę o potrzebach najuboższych mieszkańców w swojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *