Festyn „Postaw na rodzinę” – 2016

Jak co roku, wrześniowy festyn „Postaw na rodzinę” organizowany przez KSM „Przylesie”, parafię Ducha Świętego, rady osiedli i CK 105 stał się okazją do wspólnych spotkań, wesołej zabawy i wypoczynku.

11 września 2016 od godz. 13.00 tereny wokół Szkoły Katolickiej wypełniły tłumy, wśród których przeważały rodziny z dziećmi, często wielopokoleniowe. Na płycie boiska bawiły się dzieci z Klaunami Kulkami, skakały na dmuchańcach lub wykorzystywały swoje zdolności tworząc biżuterię z makaronu lub rzeźbiąc. Scena festynowa gościła coraz nowych artystów wnosząc różne nastroje i klimaty. Nie zabrakło wśród nich uczniów i absolwentów naszej szkoły. Po raz pierwszy na festy przyjechała armata ZU23-2. Wszyscy chętnie zasiadali za celownikiem. Tuż obok na trenażerze do nauki strzelania Cyklop można było poćwiczyć celność. Do ogródka z dawnymi zabawkami zapraszała Pracownia Leonardo z Darłowa. Dużym powodzeniem cieszył się żurek i kiełbaska z grilla oraz loteria (każdy los wygrywał).

Na zakończenie tego bardzo udanego pikniku rozegrano mecz hokejowy na tartanie,a walczyły z sobą, zgodnie ze zwyczajem, drużyny parafii i KSM „Przylesie”. Mecz zakończył się remisem.

Tradycyjnie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników rodzinnego spotkania na wspaniały tort.

(dw/dw/tr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *