Szkolne spotkanie Wielkanocne (zdjęcia)

W kościele parafialnym odbyło się spotkanie Wielkanocne wspólnoty szkoły katolickiej, obejmującej nauczycieli, uczniów i pracowników administracji. Obecna była wicedyrektor Barbara Gęgotek i ojciec duchowny szkoły ks. Jarosław Krylik. Uczniowie odegrali sceny związane z biblijnym przekazem o Zmartwychwstaniu Pańskim, a chór „mieszany”, złożony z uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, przygotowany przez nauczycielkę muzyki Magdę Kowalską, wykonał kilka pięknych utworów, nawiązujących do prezentowanych scen.  Zaszczyt odegrania postaci Chrystusa przypadł uczniowi klasy II gimnazjum, Wojtkowi Zmysłowskiemu. Wokół siedziały „aniołki” z młodszych klas podstawówki, postaci w strojach z czasów biblijnych z klas nieco starszych, przechadzali się też „uczniowie z Emaus”, gimnazjaliści.

O Zmartwychwstaniu Pańskim mówił ks. Jarosław Krylik, tłumacząc, dlaczego jest ono przełomowym momentem naszej wiary i jak ważne jest dokonanie tego zasadniczego zwrotu, nazywanego właśnie „wiarą”, po którym nie myślimy już o Chrystusie z perspektywy świata, lecz z Jego perspektywy patrzymy na świat.

Na zakończenie spotkania, wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia – uczniowie nauczycielom, nauczyciele uczniom – częstując się jajkiem wielkanocnym i ciesząc się z przebywania ze sobą w niecodziennej, świątecznej atmosferze.

Tegoroczne spotkanie Wielkanocne wielu zapamięta z chóralnego wykonania pięknego, prastarego hymnu chrześcijańskiego „Krzyżu Święty”, jednej z najstarszych pieśni pasyjnych, która powstała już w VI wieku, z polskim tekstem pochodzącym z XVI wieku:

Krzyżu święty, nade wszystko,
drzewo przenajszlachetniejsze!
W żadnym lesie takie nie jest,
jedno, na którym sam Bóg jest.
Słodkie drzewo, słodkie gwoździe
rozkoszny owoc nosiło.

Skłoń gałązki, drzewo święte,
Ulżyj członkom tak rozpiętym.
Odmień teraz oną srogość,
Którąś miało z urodzenia.
Spuść lekuchno i cichuchno
Ciało Króla niebieskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *