W 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

12 grudnia 2014 roku młodzież gimnazjum katolickiego została wyprowadzona na korytarz przez milicję zaopatrzoną w tarcze i pałki. Było głośno i trochę strasznie… W ten niecodzienny sposób młodzież szkoły katolickiej została zaproszona na wystawę poświęconą rocznicy stanu wojennego. Wystawa została zorganizowana przez panią Paulinę Karaś oraz pana Rafała Semołonika.

Zostali zaproszeni goście, którzy przybliżyli oglądającym co się zdarzyło w trudnym dla Polski okresie. Pan Michał Ruczyński z koszalińskiej delegatury Instytut Pamięci Narodowej opowiedział o wydarzeniach, które miały charakter ogólnopolski zaś świadek lokalnych wydarzeń pan Mirosław Piekarski naświetlił klimat koszalińskiej opozycji. Choć młodzież była nieco przestraszona opowieściami prelegentów, słuchała z zainteresowaniem. Choć to nie był łatwy czas dla polskiej społeczności padło z ust pana Mirosława, że mimo wszystko wolał te czasy gdzie wszystko było albo czarne albo białe niżeli teraźniejszość gdy żyjemy w złudnym pojęciu demokracji.

Karolina Jachimowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *