Zapałka nie ogrzeje

Pod kościołem parafialnym trwa dziś akcja Caritas – „Zapałka nie ogrzeje”. Dzielne „dziewczynki z zapałkami” ze szkolnych i parafialnej Caritas, pod kierunkiem przewodniczącej Caritas parafialnej pani Wioletty Molendy, wręczają wiernym specjalne symboliczne pudełka zapałek, opatrzone hasłem i logo Caritas. Zebranie ofiary zostaną przekazane na zakup zimowego opału dla potrzebujących.

Sytuacja wielu rodzin w naszej diecezji jest na tyle trudna, że nie wystarcza im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W okresie zimowym w wielu domach brakuje także pieniędzy na opał. Dzisiejsza akcja ma właśnie na celu pomoc tym rodzinom.

A na zakończenie wycieczki był poczęstunek w postaci pysznych, grillowanych kiełbasek. Uczestnicy wycieczki, zmęczeni lecz pełni wrażeń, powrócili do szkoły. (szk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *